В Одесі група викладачів ВНЗ успішно склала іспити на курсах для тренерів з енергоаудиту

28 жовтня 2019 р.

В Одесі група викладачів ВНЗ успішно склала іспити на курсах для тренерів з енергоаудиту

24 жовтня в Одесі група викладачів технічних ВНЗ успішно завершила курси підготовки тренерів з енергетичного аудиту для роботи з Фондом енергоефективності.


До навчальної групи ввійшли представники з восьми вишів України - Вінницького національного технічного університету, Черкаського державного технологічного університету, Центральноукраїнського національного технічного університету, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Одеського державного екологічного університету, Одеського національного політехнічного університету, Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, які пройшли інтенсивний курс підготовки, розроблений та організований Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Олег Покідько, начальник відділу моніторингу Фонду енергоефективності провів презентацію Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Він ознайомив присутніх з технічними аспектами Програми, з вимогами до енергетичного аудиту та опису проекта. Також він пояснив учасникам навчального курсу особливості вибору матеріалів та обладнання, супровідних документів та порядку верифікації виконаних заходів.

Навчальний курс було розроблено з урахуванням досвіду кращих європейських та вітчизняних фахівців з енергоаудиту. Матеріал викладали досвідчені спеціалісти з великим практичним досвідом, а також представники Фонду енергоефективності та регіональні консультанти IFC.
Окрім лекцій та індивідуальних занять, слухачі курсів також відвідали багатоквартирні будинки, співвласники яких беруть або збираються взяти участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ» Фонду енергоефективності.

Викладачі, які завершили курс, отримали відповідні сертифікати і вже незабаром зможуть започаткувати курси з підготовки енергоаудиторів на базі своїх ВНЗ. Таким чином, буде створено постійну навчальну базу для підготовки нових фахівців з енергоаудиту, яких так потребує український ринок.

Серед представників вишів і наші колеги - викладачі кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту - проф. Серебренніков С.В., доценти Петрова К.Г. та Савеленко І.В. Вони прослухали курс навчання для тренерів, склали відповідні екзамени та отримали сертифікати за програмою «Підготовка енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності».

Організація та проведення тренінгу відбувалась в рамках проекту GIZ; Підтримка національного Фонду енергоефективності; та програми екологічних реформ (S2I) за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU).
Програма навчання розрахована на підготовку висококваліфікованих та компетентних енергоаудиторів в Україні, які зможуть підготувати технічний та економічний аналіз будівлі, видавати сертифікати енергоефективності для будівель відповідно до законодавства України, сприяти об’єднанням співвласників житла в підготовці необхідних заяв та документів для роботи з Фондом енергоефективності України.

Детальніше за посиланням:
https://eefund.org.ua/v-odesi-grupa-vikladachiv-vnz-uspishno-sklala-ispiti-na-kursakh-dlya-treneriv-z-energoauditu

© 2022 KNTU