Перший випуск курсів професійної підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності

29 листопада 2019 р.

Перший випуск курсів професійної підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності

Минулої п’ятниці на кафедрі електротехнічних систем та енергетичного менеджменту ЦНТУ вручили сертифікати випускникам першого набору курсів професійної підготовки енергоаудиторів. Курси, які мають стати регулярними, організовано в рамках проекту державної установи «Фонд енергоефективності» та Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit, GIZ).

Як повідомлялось раніше, німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit та державна установа «Фонд енергоефективності» організовують в Україні курси професійної підготовки енергоаудиторів (загальна мета – підготувати 5-6 тисяч енергоаудиторів), які потім співпрацюватимуть «Фондом енергоефективності». Дані курси проходитимуть на базі 32-х закладів вищої освіти України, серед яких й Центральноукраїнський національний технічний університет, оскільки в ЦНТУ при кафедрі електротехнічних систем та енергетичного менеджменту працює Центр з енергозбереження, енергоменеджменту та консалтингу, який має ліцензію на право здійснювати навчання та проводити професійну атестацію енергоаудиторів: фахівців із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем.

Практична частина занять була проведена спільно з регіональним представником Фонду енергоефективності в Кіровоградській області Мельником Віталієм на одному з ОСББ м. Кропивницький.


У кінці курсу 11 слухачів склали випускні письмові тести та отримали відповідні Сертифікати проходження курсів підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності.

Як повідомив завкафедрою електротехнічних систем та енергетичного менеджменту, професор Петро Плєшков, для того, щоб читати курс за проектом GIZ та ДУ «Фонд енергоефективності», восени поточного року представники кафедри ЕС та ЕМ проходили спеціальний тренінг за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU). Крім цього, викладачі кафедри – фахівці Центру з енергозбереження, енергоменеджменту та консалтингу мають досвід викладання спеціальних дисциплін з термічної модернізації будівель та самі є сертифікованими енергоаудиторами.

Програма курсів розрахована на підготовку енергоаудиторів, які зможуть підготувати технічний та економічний аналіз будівлі, видавати сертифікати енергоефективності для будівель відповідно до законодавства України, сприяти об’єднанням співвласників житла в підготовці необхідних заяв та документів для роботи з Фондом енергоефективності України.


© 2022 KNTU