Конференція «Автоматика, комп’ютерно-інтегровані технології та проблеми енергоефективності в промисловості і сільському господарстві-2022»

10-11 листопада у ЦНТУ відбулася міжнародна науково-технічна конференція “Автоматика, комп’ютерно-інтегровані технології та проблеми енергоефективності в промисловості і сільському господарстві”. Конференція проходила онлайн, завдяки чому в роботі наукового заходу взяли участь не лише представники університетів України, а й науковці університетів з Польщі, Австралії, Японії, Литви, Латвії.

Активну участь взяли й, традиційно, викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту.

Основним організатором Міжнародної конференції «Автоматика, комп’ютерно-інтегровані технології та проблеми енергоефективності в промисловості і сільському господарстві» традиційно виступає кафедра автоматизації виробничих процесів ЦНТУ. Як зазначив завкафедрою АВП доцент Олександр Дідик, раніше відповідна конференція проходила раз на два роки й чергувалась із конференцією «Проблеми енергоефективності та автоматизації в промисловості та сільському господарстві», що організовувалась кафедрою електротехнічних систем та енергетичного менеджменту ЦНТУ. Однак саме цього року було вирішено за допомогою конференції консолідувати якомога більше людей, тому до співорганізаторів заходу долучили і кафедру електротехнічних систем та енергетичного менеджменту, й ще дві кафедри факультету будівництва та транспорту ЦНТУ: кафедру експлуатації та ремонту машин та кафедру будівельних, дорожніх машин і будівництва.



Відкрив конференцію вітальним словом проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко. Олександр Миколайович подякував учасникам міжнародної конференції, що вони в такий складний для України, для української освіти час знайшли сили і можливості організувати та провести науково-технічну конференцію щодо важливих для нашої держави проблем.

«Так, часи для усіх нас не прості, але все одно нам потрібно працювати й організовувати наукові зустрічі, – зауважує завідувач кафедри автоматизації виробничих процесів ЦНТУ Олександр Дідик. – Наукові конференції допомагають у розвитку кафедр, університету, допомагають становленню науковців. Чим більше науковці спілкуються, тим краще проходить наша робота. Приємно, що цього року дуже багато людей відгукнулися на наше запрошення взяти участь у конференції».





У роботі ІV Міжнародної науково-технічної конференції «Автоматика, комп’ютерно-інтегровані технології та проблеми енергоефективності в промисловості і сільському господарстві» взяли участь представники наступних закладів вищої освіти України: Національний університет «Львівська політехніка»; Черкаський державний технологічний університет; Київський національний торговельно-економічний університет; Херсонський державний аграрно-економічний університет; Національний університет «Одеська політехніка»; Інститут економки та прогнозування Національної академії наук України (Київ); Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова; Одеський національний технологічний університет; Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренко НАН України (Київ); Національний авіаційний університет (Київ); Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (Дніпро); Харківський національний університет будівництва та архітектури; Льотна академія Національного авіаційного університету (Кропивницький); Центральноукраїнський національний технічний університет (Кропивницький); Світловодський політехнічний фаховий коледж ЦНТУ; Кропивницький аграрний фаховий коледж.

Також до конференції долучились представники закордонних університетів: University of Warmia and Mazury (Ольштин, Польща); Victoria University (Мельбурн, Австралія); Вища школа безпеки (Познань, Польща); Інститут транспорту Познанського технологічного університету (Польща); Вільнюський технічний університет Гедиміна (Литва); Akita University (Японія); Люблінський технологічний університет (Польща); Ризький технічний університет (Латвія).

Як вже згадувалось, співорганізаторами конференції «Автоматика, комп’ютерно-інтегровані технології та проблеми енергоефективності в промисловості і сільському господарстві»-2022 виступили чотири кафедри ЦНТУ. Відповідно, роботу конференції було розподілено на чотири тематичні секції: «Автоматизація виробничих процесів та комп'ютерно-інтегровані технології» (голова секції – доцент Олександр Дідик); «Енергоефективність технічних систем в промисловості та сільському господарстві» (голова секції – професор Петро Плєшков); «Автоматизація та інформаційні технології на транспорті» (голова секції – професор Віктор Аулін); «Автоматизація та надійність в будівництві» (голова секції – професор Владислав Настоящий).

Кожна тематична секція працювала у власній відеоконференції Zoom. Впродовж 10-11 листопада сумарно на чотирьох секціях було представлено 117 доповідей учасників конференції.
© 2024 CUNTU