Абітурієнту

Шановні випускники!

Наближається надзвичайно важливий період у житті кожної молодої людини – час вибору майбутньої професії. Але не лише професію обираєте нині, - також і навчальний заклад з котрим будуть пов’язані наступні роки вашого життя. Тому, щоб ці роки не стали дарма витраченим часом – обирайте мудро, не відволікаючись на емоції та яскраві рекламні етикетки. Оскільки, нині, в умовах – коли надання вищої освіти є не лише культурним, але й комерційним процесом – конкурентна боротьба між освітніми закладами вкрай загострилась. Подекуди це загострення змушує її учасників до застосування нечесних методів – чорного піару та чуток.

Якщо–ж поглянути на ЦНТУ неупередженим поглядом – маємо наступне: Центральноукраїнський національний технічний університет – потужний державний технічний ВУЗ, що забезпечує потреби роботодавців центрального регіону України у кваліфікованому персоналі.

Студенти з інших міст України та іноземці забезпечуються проживанням у гуртожитку – вартість проживання в котрому порівняно низька. Навчальний заклад, студмістечко, їдальня, спортивні тренувальні майданчики – все це розміщено на території університету – що заощадить Ваш час та кошти. Навіть, якщо Вам не пощастило вступити на навчання за державною формою – вартість комерційного навчання в ЦНТУ нижча ніж в інших українських вишах технічного спрямування.

Університет підтримує спортивні ініціативи студентів – є активні футбольна, баскетбольна та бейсбольна команди, студенти університету беруть участь у спортивних змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів. Також університет стимулює розвиток студентської самодіяльності.

Випускники коледжів та технікумів мають можливість продовжувати навчання в ЦНТУ з другого та третього курсів. Кафедра здійснює набір також на заочну формами навчання.

Кафедра «Електротехнічних систем та енергетичного менеджменту» готує бакалаврів за напрямком:

141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
За освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр по спеціалізаціях:
– Електротехнічні системи електроспоживання;
– Енергетичний менеджмент.

«Електротехнічні системи електроспоживання» – сучасна спеціальність, фахівці якої займаються проектуванням і експлуатацією електротехнічних систем та мереж електропостачання, визначенням процесу введення і використання систем електропостачання; забезпечення безперебійної подачі електроенергії на виробництво; аналіз використання електроустаткування. Посади які може займати випускник: інженер-електрик, інженер-енергетик; фахівець по обслуговуванню електрообладнання мереж та підстанцій; фахівець відділу головного енергетика; фахівець конструкторського відділу та інші посади електроенергетичного напряму.

«Енергетичний менеджмент» – спеціальність, фахівці якої займаються питаннями енергозбереження та управління енергоспоживанням, проведенням енергетичних аудитів об’єктів енерговикористання, визначенням їхніх потенціалів енергоощадності, розробкою та експлуатацією систем енергопостачання з нетрадиційних і відновлювальних джерел. Посади які може займати випускник: енергоменеджер з енергоефективності та моніторингу енергій; інженери проектувальники; фахівці та керівники відділів головного інженера організацій та підприємств; фахівці та керівники відділів головного енергетика організацій та підприємств; енергоменеджер Державної інспекції з енерговикористання. У співпраці з філією кафедри – ПАТ «Кіровоградобленерго», здійснюється підготовка робітничих професій: «Електрик», «Електромонтажник».

Для закріплення теоретичних знань на практиці діють 20 лабораторій, навчальний полігон – підстанція КТБ-35/10 та філія ПАТ «Кіровоградобленерго».

Студенти кафедри повністю забезпечені підручниками, посібниками, сучасними методичними розробками, у тому числі 10 навчальних посібників – з грифом Міністерства освіти і науки України, розробленими викладачами кафедри.

На даний момент кафедрою розпочато процес впровадження системи STEM - освіти. Акронім STEM вживається для позначення напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент та інноваційні технології. У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі дисципліни, вона є основою підготовки співробітників в області високих технологій.

На базі кафедри і спеціалізованої групи з енергетичних досліджень - діє Центр з енергозбереження, енергоменеджменту і консалтингу, котрий створено в 2014 році при Центральноукраїнському національному технічному університеті (ЦНТУ). Центр виконує енергетичні обстеження промислових, сільськогосподарських та комунальних об’єктів з метою оптимізації витрати паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), зменшення витрат на енергоресурси та координації заходів з підвищення рівня енергоефективності в Центрально-українському регіоні. Центр оснащений найсучаснішою сертифікованою контрольно-вимірювальною апаратурою (тепловізори, газоаналізатори, витратоміри), що дозволяє проводити комплексні енергетичні дослідження будь-яких підприємств. Кращі студенти долучаються до роботи центру та мають можливість виконувати магістерські роботи пов’язані з актуальними проблемами діючих підприємств.

Кафедрою «Електротехнічні системи та енергетичний менеджмент» протягом 35-ти років підготовлено понад 3,5 тис. фахівців для потреб провідних підприємств Кіровоградської, Черкаської, Миколаївської та Одеської областей: ПАТ «Кіровоградобленерго», ПАТ «Київобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Червона Зірка», ПАТ «Гідросила», ПАТ «Одесаобленерго», ТДВ «М’ясокомбінат Ятрань», ВП «Кіроворадтеплоценталь», НВП ПАТ «Радій», тощо.

Професійна діяльність магістра - випускника спеціальності "Електротехнічні системи електроспоживання" полягає у виконанні наступних видів робіт: інформаційно-аналітична, організаційно-управлінська та адміністративно-господарська. Фахівець з електротехнічних систем за умов набуття відповідного досвіду може адаптуватися до таких напрямів суміжної професійної діяльності: економічна, маркетингова, обліково-контрольна, освітня, наукова-дослідницька.

Професійна діяльність магістра - випускника спеціальності "Енергетичний менеджмент" полягає у виконанні наступних видів робіт: інформаційно-аналітична, організаційно-управлінська та адміністративно-господарська.

Випускники посідають керівні посади у компаніях паливно-енергетичного комплексу, підприємствах обленерго і електромереж, управліннях державного нагляду та інспекції, в комерційних консалтингових та аудиторських фірмах, промислових підприємствах:
Райкович Андрій Павлович – міський голова міста Кропивницький;
Гурецький Віктор Йосипович – директор ПАТ «Фабрика діаграмних паперів»;
Стрюченко Олександр Миколайович – голова правління ПАТ «Кіровоградобленерго»;
Янішевський Микола Павлович – технічний директор ПАТ «Кіровоградобленерго»;
Запорожець Валерій Вікторович – заступник технічного директора ПАТ «Кіровоградобленерго»;
Лісняк Володимир Миколайович – комерційний директор ПАТ «Одесаобленерго»;
Волков Микола Васильович – директор ДП «Кіровоградське спеціалізоване електромонтажне управління №411 (ЗАТ «Дніпроелектромонтаж»);
Колосов Олександр Миколайович – Головний енергетик НВП ПАТ «Радій».

Забезпечення неупинно зростаючого попиту на електроенергію вимагає постійного розвитку електричних мереж. Крім того – сучасне різке здорожчання енергоносіїв потребує розвитку енергозберігаючих технологій. Для виконання цих умов енергетична галузь України буде у тривалій перспективі потребувати значну кількість молодих, ініціативних та кваліфікованих працівників зі спеціальностями «Електротехнічні системи електроспоживання» та «Енергетичний менеджмент».

Бажаєте отримати кваліфікацію і працювати за однією з них? Ласкаво просимо до нас на навчання на кафедрі «Електротехнічні системи та енергетичний менеджмент»!

Детальна інформація про умови вступу розміщена на сайті www.kntu.kr.ua а також за тел./факс: +38(0522)390461, +38(063)5533251
© 2019 KNTU